Film edukacyjny ,,Opowieść o ludziach morza i jezior”

Film edukacyjny ,,Opowieść o ludziach morza i jezior”

Jednym z celów działalności Stowarzyszenia Rybacka Lokalna Grupa Działania ,,Morze i Parsęta’’ obok dystrybucji środków unijnych z Programu Rybactwo i Morze jest min. działanie na rzecz odbudowy i kultywowania lokalnych tradycji rybackich narażonych na stopniowe zanikanie.

Dlatego właśnie nasze Stowarzyszenie wspólnie z dwoma grupami rybackimi z rejonu Kaszub ( LGR Kaszuby, LGR „Mòrénka”) zrealizowało projekt współpracy pt. „Rybactwo wczoraj i dziś – realizacja działań na rzecz zachowania i promocji lokalnej tradycji na obszarach: LGR Kaszuby, LGR „Mòrénka” i SRLGD „Morze i Parsęta’’.

Jednym z zadań tego projektu jest właśnie realizacja  filmu . Nasz wspólny film to opowieść  o pracy rybaka morskiego i jeziorowego,  oraz o   faunie i florze Morza Bałtyckiego.

Zawód rybaka, czy to jeziornego czy morskiego, jest już wymierającym zawodem.

Film ma na celu ,,uchylić rąbka  tajemnicy ‘’ i pokazać widzowi jak wygląda w praktyce  połów ryb, do czego służy echosonda,  jakie gatunki ptaków zamieszkują wybrzeże Bałtyku  a jakie zyją w jeziorach, itp.

Zapraszamy do obejrzenia !

Projekt był   współfinansowany  środkami pochodzącymi z Europejskiego Funduszu Morskiego i Rybackiego  w ramach Programu Operacyjnego „Rybactwo i Morze” na lata 2014 -2020

poziom dofinansowania całego projektu  to  42 272 zł brutto.

 

LINK DO FILMU:

wersja pełna 42 minuty: Film edukacyjny ,,Opowieść o ludziach morza i jezior”

wersja 2 minuty (teledysk) :Film edukacyjny ,,Opowieść o ludziach morza i jezior”