Relacja z Festiwalu Rybnego 2020

W miniony  weekend (t.j.26-27.09.2020), w kołobrzeskim Porcie Jachtowym, pomimo niekorzystnej aury pogodowej , odbył się III Festiwal Rybny.

W trakcie  Festiwalu odbywały się   także regaty żeglarskie a dla  najmłodszych uczestników mini regaty o Puchar Złotej Rybki. Dzieci mogły także wziąć udział  w specjalnie dla nich zorganizowanych warsztatach. Organizatorzy zadbali też  o to aby uczestnicy Festiwalu spróbowali różnych smakołyków i dań rybnych podczas przyglądania się pokazowi gotowania na żywo.  Podczas Festiwalu można było posłuchać szant w wykonaniu zespołu ze Szczecina Stary Szmugler. Szczeciński zespół powstał w 2002 roku w swojej muzyce łączy  szanty, folk i rock. Muzycy ze Starego  Szmuglera grają nie tylko swoje autorskie utwory ale odświeżają też tradycyjne melodie żeglarskie. Festiwal zakończył widowiskowy pokaz ogniowy FIRESHOW.

Chcielibyśmy podziękować tym wszystkim Państwu, którzy swoim zaangażowaniem i wsparciem przyczynili się  do tego aby Festiwal mógł się odbyć i tak dziękujemy Działowi Promocji z RCK Kołobrzeg a w szczególności Pani Annie Milke, Panu Marcinowi Mojsiewiczowi z Organizacji Producentów Ryb BAŁTYK Sp. z o.o. , Pani Agnieszce Warsickiej z  Organizacji Rybaków Łodziowych – Producentów Rybnych Sp. z o.o., Panu Arkadiuszowi Ostrowskiemu z Manufaktury Rybnej oraz Panu Piotrowi Pydynowskiemu z Piecarni z Kołobrzegu.

Podziękowania należą się również Punktowi Informacji Europejskiej Europe Direct Kołobrzeg  m.in.  za zorganizowanie stoiska  z konkursem i nagrodami na temat wiedzy o Unii Europejskiej oraz firmie Colberg Coffee, dzięki, której  uczestnicy Festiwalu mogli nieco podnieść ciśnienie racząc się  aromatyczną kawą z pochodzącą z kołobrzeskiej palarni kawy.

Do zobaczenia za rok !

Festiwal Rybny   został dofinansowany  ze środków Europejskiego Funduszu Morskiego i Rybackiego w zakresie działania „Realizacja lokalnych strategii rozwoju kierowanych przez społeczność” , Priorytet 4, oraz ze środków  Miasta Kołobrzeg.