You are currently viewing Film promocyjno-edukacyjny o życiu rybaka z obszarów działania partnerów.

Film promocyjno-edukacyjny o życiu rybaka z obszarów działania partnerów.

Jednym z zadań projektu współpracy pt. „Rybactwo wczoraj i dziś – realizacja działań na rzecz zachowania i promocji lokalnej tradycji na obszarach: LGR Kaszuby, LGR „Mòrénka” i SRLGD „Morze i Parsęta” była realizacja filmu promocyjno-edukacyjnego o życiu rybaków z obszarów działania partnerów.

Film opowiada o    rybakach i  środowisku ich  pracy, narzędziach  wykorzystywanych do połowów, o faunie  i florze  Bałtyku i kaszubskich  jezior.

Film zrealizowany jest z użyciem nowoczesnego sprzętu, posiada kadry zróżnicowane od bliskiego detalu po szerokie ujęcia z drona. Wykonany jest w naturalnej kolorystyce (błękity, odcienie ziemi, złocienie zachodu i wschodu słońca).

 

Celem powstania filmu była min.  edukacja   dzieci i młodzieży, przybliżenie  im gatunków  zwierząt bałtyckich i jeziornych a także pokazanie jak w praktyce wygląda połów ryb na kutrze oraz  zarybianie i produkcja ikry. Film wspiera  budowanie tożsamości regionalnej i przybliża zanikający zawód rybaka oraz promuje rybołówstwo i rybactwo.

 

Staraliśmy się aby ponad 40 minutowy film był ciekawy, więc urozmaiciliśmy go o różne ciekawostki przyrodnicze np.: jak funkcjonuje ławica ryb, co to jest linia boczna u ryb i w jaki sposób ryby radzą sobie z zasoleniem, ryba słodkowodna a morska różnice budowy.

 

Film na co dzień jest wyświetlany na naszym telebimie zainstalowanym w Porcie Rybackim w Kołobrzegu, przed siedzibą Stowarzyszenia na ul. Szyprów 1, zostanie również  nieodpłatnie przekazany, do szkól w regionie oraz wszystkim instytucjom zajmującym się aktywnością morską w Kołobrzegu i regionie, jak i wszystkim  zainteresowanym jego tematyką.

Producentem filmu jest firma Edom Adam Marchewka.

Całkowity koszt wyprodukowania filmu to 9 225 , 0 zł, został on w 95 % pokryty przez UE ze środków programu PO Rybactwo i Morze 2014-2020 .

Link do filmu 

https://www.youtube.com/watch?v=h_K-OGwuLfk