You are currently viewing Kolejna umowa ze wsparciem środków PO Ryby podpisana „ Wyposażenie gabinetu lekarskiego z rozszerzeniem działalności o innowacyjne metody diagnostyczne”

Kolejna umowa ze wsparciem środków PO Ryby podpisana „ Wyposażenie gabinetu lekarskiego z rozszerzeniem działalności o innowacyjne metody diagnostyczne”

Miło nam poinformować, że dzięki wsparciu PO Ryby mieszkańcy Kołobrzegu i okolicy zyskają nowocześnie wyposażony gabinet alergologiczny. Gabinet mieści się na ulicy Giełdowej w Kolobrzegu. Umowa na projekt „ Wyposażenie gabinetu lekarskiego z rozszerzeniem działalności o innowacyjne metody diagnostyczne” została podpisana w Szczecinie 14-go sierpnia 2020 roku.

Kwota dotacji to 133 354 zł co stanowi 50% wartości całości projektu.
W ramach operacji Poradnia Alergologiczna i gabinet Internistyczny zostaną wyposażone w nowoczesny, innowacyjny sprzęt, który znacznie poprawi możliwości wykrywania, leczenia i monitorowania chorób alergicznych.

Zakupione zostaną:

•Analizator tlenku azotu FeNo+ dzięki, któremu zdiagnozujemy alergiczne zapalenie układu oddechowego, będącego przyczyną astmy

•System diagnostyczny metodą oscylacji wymuszonych- to precyzyjne, wszechstronne urządzenie, które wykorzystuje technikę oscylacji wymuszonej ( FOT- Forced Oscillation Technique ) do pomiaru mechanicznych właściwości płuc i dróg oddechowych. Urządzenie jest niezbędnym narzędziem diagnostycznym do pomiaru czynności oddechowej u osób, które nie są w stanie wykonać badania spirometrycznego, w tym osób starszych i pacjentów pediatrycznych, a także pacjentów z chorobami w obrębie układu nerwowo-mięśniowego.

•Rynometr Akustyczny –urządzenie służące do obiektywnej diagnostyki drożności nosa pozwala na szybkie i nieinwazyjne badanie jam nosowych przy użyciu impulsu dźwiękowego.

•Nowoczesne testy alergiczne umożliwiające dokładne badanie skłonności układu odpornościowego pacjenta w reakcji na alergeny.

•Urządzenie do monitorowania zawartości wodoru w wydychanym powietrzu pozwalające diagnozować nietolerancje pokarmowe, zespół jelita drażliwego i inne choroby układu pokarmowego.

Operacja zakończy się do końca 2021 roku.