You are currently viewing Najsmaczniejsza z kołobrzeskich imprez już za nami!

Najsmaczniejsza z kołobrzeskich imprez już za nami!

Najsmaczniejsza z kołobrzeskich imprez już za nami!
To już V edycja Festiwalu Rybnego w Kołobrzegu. Po raz kolejny częstowaliśmy rybką wszystkich chętnych, którzy ustawiali się do degustacji w długiej kolejce. Pogoda w sobotę dopisała, więc festiwal odwiedziło wielu gości.
Organizatorem imprezy było Regionalne Centrum Kultury z ramienia Miasta Kołobrzeg oraz Stowarzyszenie Rybacka Lokalna Grupa Działania „Morze i Parsęta”. Festiwal otworzyła prezydent Kołobrzegu, Pani Anna Mieczkowska, której towarzyszyli prezes i wiceprezes Stowarzyszenia Lokalna Grupa Rybacka „Morze i Parsęta’’ Pan Bogdan Błaszczyk i Pan Marcin Mojsiewicz.

W Porcie Rybackim podczas imprezy nie zabrakło animacji dla dzieci, degustacji przetworów z ryb wędzonych a na koniec dobrej muzyki.
Kulinarne show ze sceny poprowadził znany kołobrzeski szef kuchni Pan Maciej Jeleń, który przygotowywał na miejscu aromatyczną zupę rybną.

Festiwal nie odbyłby się bez sponsorów. W jego przeprowadzenie zaangażowała się Organizacja Producentów Ryb „Bałtyk”, która bardzo mocno włączyła się w sponsorowanie imprezy dostarczając 250 kg ryb wędzonych do darmowej degustacji, oraz 20 kg ryb świeżych do przyrządzenia zupy rybnej podczas life cooking . OPR „Bałtyk” sfinansowało również występ zespołu „Jary Oddział Zamknięty’’.

Drugą firmą, która również wspierała wydarzenie jest firma ,,Manufaktura Rybna Arkadiusz Ostrowski” (Kuter Fish) dostarczając do degustacji swoje naturalne paprykarze i pasty w wielu wariantach.

Stowarzyszenie Rybacka Lokalna Grupa Działania „Morze i Parsęta”, jako współorganizator wydarzenia przeznaczyło na organizację festiwalu 1000 zł brutto, z dotacji z Unii Europejskiej, z programu PO Rybactwo i Morze 2014-2020.

Dziękujemy wszystkim Gościom za udział a Sponsorom i Partnerom za pomoc przy organizacji imprezy i oczywiście zapraszamy za rok!