You are currently viewing Sportowo i edukacyjnie w powiecie kołobrzeskim. Kolejne umowy w ramach PO RYBY podpisane

Sportowo i edukacyjnie w powiecie kołobrzeskim. Kolejne umowy w ramach PO RYBY podpisane

Centrum Edukacji Morskiej oraz baza sportowa w Charzynie – na realizację tych dwóch projektów z PO RYBY przeznaczono ok. 350 tys. zł. Umowy wsparcia z Kołobrzeską Grupą Regatową i Gminą Siemyśl podpisała 26 czerwca br. w Kołobrzegu członek zarządu województwa Anna Bańkowska.

W Charzynie przy ulicy Szkolnej wybudowane zostanie ogólnodostępne, całoroczne boisko piłkarskie oraz bieżnia dwubiegowa i zeskocznia do skoku w dal. Planowany termin zakończenia inwestycji to koniec października 2021 r.

Centrum Edukacji Morskiej to działania dedykowane dzieciom i młodzieży, zaplanowane na ten rok przez Stowarzyszenie Kołobrzeska Grupa Regatowa. To m.in. organizacja szkoleń sportowych związanych z podnoszeniem wiedzy i kompetencji niezbędnych do uprawiania sportów wodnych oraz korzystania z atrakcji związanych z przebywaniem i mieszkaniem nad morzem. Szkolenia, które odbywać się będą na terenie miasta i gminy Kołobrzeg, połączone zostaną z programem edukacyjnym, promującym lokalne tradycje, w tym przybliżające te związane z rybołówstwem.

Łączne dofinansowanie dla tych dwóch projektów z PO RYBY 2014-2020 to ok. 350 tys. zł.

źródło:

http://www.wzp.pl/biuro-prasowe/biuro-prasowe/aktualnosci/sportowo-i-edukacyjnie-w-powiecie-kolobrzeskimkolejne-umowy-w-ramach-po-ryby-podpisane