You are currently viewing Szkoła Podstawowa Numer 1 w Kołobrzegu zrealizowała kolejny  już projekt ze środków programu PO ,, Rybactwo i Morze 2014-2020”

Szkoła Podstawowa Numer 1 w Kołobrzegu zrealizowała kolejny już projekt ze środków programu PO ,, Rybactwo i Morze 2014-2020”

REJS STATKIEM PO MORZU

W ramach projektu „Z morzem związani jesteśmy” dzieci z Kołobrzegu 06.09.2023 r. uczestniczyły w rejsie statkiem po morzu.

Projekt realizowany jest w ramach Programu Operacyjnego „Rybactwo i Morze” dofinansowanego z Europejskiego Funduszu Morskiego i Rybackiego.
Dzięki tej inicjatywie uczestnicy mogli nie tylko podziwiać Kołobrzeg i okolice ze strony morza, ale również mieli możliwość obserwacji kutrów rybackich na morzu,
poznanie pracy rybaków oraz uczestniczenie w popularnej atrakcji dla turystów, z której mieszkańcy Kołobrzegu rzadko lub w ogóle nie korzystają.

Uczestnicy płynęli historycznym statkiem pasażerskim „Pirat”, który w przeszłości był kutrem rybackim, a obecnie przybrał wygląd historycznych statków pirackich.
Dzieci mogły obejrzeć pokład i sterówkę kapitańską. Poznały przeszłość tego statku, zasady połowu ryb i tradycję kołobrzeskich rybaków,
gdyż właściciele statku to dawni rybacy.